Mladinci OK Azimut na Državnem šolskem prvenstvu ekipno slavili v vseh kategorijah

Naslovna slika

Tradicija je, da se vsako leto, nekje konec septembra med jesenskih orientacijskimi tekmovanji zvrsti tudi Državno šolsko prvenstvo, ki je letošnje leto potekalo 23. septembra v Črnučah. Vsako drugo leto je tekmovanje za dijake in učence še posebej pomembno, saj se uvrstitve točkujejo in skupni seštevek posameznih šolskih ekip odloči, kdo se bo uvrstil na svetovno prvenstvo.

Tekmovalci so razdeljeni v kategorije, kjer je dolžina in zahtevnost proge prilagojena sposobnostim in starosti otrok. Letošnje leto so bile na tekmovanju, zaradi Covid-19, zgolj štiri kategorije: učenci, učenke (8. in 9. razred), dijaki, dijakinje (1.-3. letnik).

Prav v vsaki izmed navedenih kategoriji so ekipno zmagali člani in članice Orientacijskega kluba Azimut in so se z odličnimi nastopi uspeli uvrstiti na Svetovno šolsko prvenstvo, ki bo začetek julija 2021 potekalo v Beogradu.

Ekipni rezultati državnega šolskega prvenstva:

• 1. mesto Gimnazija Jurija Vege Idrija – dijaki
  • 1. mesto Gimnazija Jurija Vege Idrija – dijakinje
  • 1. mesto OŠ Cerkno – učenci
  • 3. mesto OŠ Idrija – učenci
  • 1. mesto OŠ Cerkno – učenke

Med ekipnimi uspehi je vredno izpostaviti tudi posamezne uspehe članov OK Azimut, ki so se med več kot 150 dijaki in učenci uvrstili na stopničke v svoji kategoriji:

• 2. mesto Julijan Kavčič, dijaki, Škofijska klasična gimnazija
  • 3. mesto Teja Tušar, dijakinje, GJV Idrija
  • 3. mesto Rok Bogataj, učenci, OŠ Cerkno
  • 1. mesto Nea Eržen, učenke, OŠ Cerkno
  • 2. mesto Neža Obid, učenke, OŠ Cerkno

Če pogledamo nazaj, za najboljši rezultat dosežen na Svetovnem šolskem prvenstvu, s strani učencev in dijakov, ki so predstavljali barve slovenske zastave, še vedno velja 3. mesto Petra Tušarja leta 2013 na Portugalskem, ko se je kot član ekipe GJV Idrija zapisal v zgodovino orientacijskega teka.

Kot je nekoč zapisala eden izmed legend o-teka (Hribar A.) v Sloveniji: »Trdo delaj, zabavaj se in uspeh bo zagarantiran.« S trdim delom v preteklih nekaj sezonah in ob dodatnem zagonu za treniranje po uspehih na državnem nivoju, so učenci in dijaki na dobri poti k lepim rezultatom tudi na Svetovnem šolskem prvenstvu.